fbpx

Valgusmess

Baltikumi ainus Valgusmess vaatab valgustusmaailma tulevikku ja tutvustab nii uut disaini kui ka traditsioonilisi valguslahendusi. Tule tutvu huvitava väljapanekuga ja saa osa töötubade ja ettekannete programmist! 

Kategooria:

Kirjeldus

Eesti Rahva Muuseum
Muuseumi tee 2, Tartu

29/10/2021 avatud külalistele 12.00-19.00
30/10/2021 avatud külalistele 12.00-19.00

Valgusmess toob kokku uuenduslike ja keskkonnasäästlike toodete ja lahenduste pakkujad. Mess on koht, kus nii arhitektid, kunstnikud, disainerid, edasimüüjad, arendajad, kohalike omavalitsuste töötajad kui ka lihtsalt valgustite maailmast huvitatud inimesed saavad otse suhelda disainerite, tootjate ja maaletoojatega ning tutvuda innovaatiliste lahendustega.

Huvi hea valgustuse vastu on Eestis tõusuteel olnud juba mõnda aega. Kohalikud omavalitsused tegelevad järjepidevalt avaliku ruumi valguslahenduste täiendamise ja parendamisega, valgustusvaldkonna spetsialistide arv kasvab, tarbijad on teadlikumad tehnoloogilistest võimalustest, osatakse vältida valgusreostust. Arhitektid, kunstnikud ja disainerid osalevad kursustel ning pakuvad üha enam valgustusdisaini teenust nii asutustele kui ka eraisikutele. Loodud on Eesti Valgustusdisainerite Assotsiatsioon EVDA.

Messil on kohal nii Eesti kui välismaa ettevõtjad, kes tutvustavad oma tegevust ja pakuvad valgustusega seotud tooteid ja teenuseid. Eraldi väljapanek tutvustab Eesti valgusdisainerite uusimat loomingut. Kohal on valguskunstnikud, valgustusdisainerid, rahvusvaheline valgusfestivalide organisatsioon ILO ja TAVA2021 sponsorid.

Kombineerides reaalses ja online maailmas kasutatavad suhtlus- ja esitlustehnikad on võimalus messi külastada kõikjalt maailmast. Kahe päeva jooksul toimuvad otseülekanded ning esitlused, millest on saab osa võtta nii kohapeal kui veebi vahendusel.

Tule tutvu huvitava väljapanekuga ja saa osa töötubade ja ettekannete programmist! Tartu Valgusmess annab põhjaliku ülevaate kogu valdkonnas toimuva hetkeseisust. Ootame kõiki Valgusmessile!

Valgusmessi raames avatakse 29.10.2021 kell 17.00 Eesti Rahva Muuseumis esmakordselt Eesti valgustusdisainerite, valguskunstnike ja valgustite disainerite loometööd tutvustav ülevaatenäitus „Eesti valgustusdisain ja valguskunst 2021“. Väljapanekuga soovime anda nii messi eksponentidele kui ka külastajatele ülevaate Eesti valgustusmaastiku olulisematest disaineritest ja kunstnikest.
Näituse graafiline disainer on Margus Tamm ja kuraator Maarja Ree.

5 EUR (alla 7 aastased lapsed tasuta). Pileti saab osta koha pealt või SIIT

Töötubades osalemine messipiletiga, vajalik eelnev registreerimine
NB! Turvaliseks külastuseks tutvu reeglitega.