fbpx

TAVA2021 lõppkontsert: Kadri Voorand In Duo with Mihkel Mälgand

Kategooria:

Kirjeldus

30.10.2021 / JAANI KIRIK KELL 21.00

KADRI VOORAND IN DUO WITH MIHKEL MÄLGAND

Kadri Voorand on armastatud Eesti vokalist ja helilooja, kelle kirglik esitus on pälvinud heakskiitu nii kodu- kui ka välismaal. Lisaks ERRi tiitlile Aasta Muusik 2020 pälvis Voorand 2019. aastal Presidendi Noore Kultuuritegija Preemia ning 2017. aastal Eesti Muusikaauhindade Aasta Naisartisti tiitli. Tema hiljutine, maineka Saksa plaadifirma alt välja antud album “In Duo with Mihkel Mälgand” kuulutati Eesti Muusikaauhindade Aasta Jazzalbumiks 2020.

Mihkel Mälgand on üks muusikaliselt aktiivsemaid bassiste Eestis. 2019. aastal pälvis ta Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia silmapaistva loomingulise tegevuse eest.

Duo mängib põhiliselt originaalloomingut häälele, bassile ja klaverile, mis annab ruumi improvisatsioonile ning mida ehivad õhulised elektroonilised efektid ja hingestatud poeesia. Muusikud ei sea endale stiililisi piire, kokku sulatatakse popi, folgi, jazzi ja isegi roki elemente. Esile tõusevad emotsioon ja omapärased tekstid. Duo on andnud arvukalt kontserte nii Eestis kui ka välismaal, hiljuti näiteks Hiinas, Ungaris, Itaalias, Inglismaal, Saksamaal, Soomes ja mujal. Lisaks on nad esinenud mainekatel festivalidel nagu Pori Jazz, Jazz Baltica, London Jazz Festival, Cheltenham Jazz Festival, Tampere Jazz Happening, Bejing Nine Gates Jazz Festival jt.

Kadri Vooranna ja Mihkel Mälgandi kontsert on Tartu valgusfestivali TAVA2021 lõppkontsert. Valguskunstnikud Caspar Lootsmann ja Toomas Liiv on ainult selleks õhtuks loonud kirikusse spetsiaalse valguslahenduse.

„Muusikas end vabaks lastes ei püüa ta publikule meeldida, tähtis on vaid avanemine ja täielik ausus iseenese, muusika, teiste muusikute suhtes. Ainult nii saab olla aus ka publiku suhtes.“ Hedvig Hanson

Pileti hind: tavapilet 17€ /

pensionärid + õpilased 15€

sülelapsed tasuta

Osta pilet SIIT

Ole kursis viimase infoga: Facebook event