fbpx
Elo Liiv

Elo Liiv

TAVA2021 üldjuht

Tel+372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

Elo Liiv on skulptor ja õppejõud, kes kasutab kohaspetsiifilise ja eksperimentaalse kunsti loomiseks tänapäevaseid tehnoloogiaid nagu video, mapping, valgus ja kineetika. Ta on MTÜ Valgusklubi üks juhte, korraldades festivali Tartu Valgus ning teisi valgusteadlikkust tõstvaid sündmusi.
www.eloliiv.ee

Triinu Jürves

Triinu Jürves

TAVA2021 väliruumi valgusinstallatsioonide kuraator

Tel: +372 5102572
E-mail: triinu@tartuvalgus.ee

Triinu kuulub kunstirühmitusse Noolegrupp (koos Villem Jahuga), mis loob kohaspetsiifilisi ja interaktiivseid heli-, video- ja ruumiinstallatsioone näitusesaalis, avalikus ruumis või maastikus. Ta on ka kogenud kunstiõpetaja, kes peab oma missiooniks kaasaegse kunsti vaatamise ja loomise kogemuse viimist õpilaste ja publikuni.
noolegrupp.blogspot.com/
facebook.com/triinujyrves/

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se

Andra Orn

Andra Orn

TAVA2021 väliruumi valgusinstallatsioonide kuraator

E-mail: andra@tartuvalgus.ee

Andra Orn on Põhjamaade ja Baltikumi suurima kunstikeskkonna NOAR.eu eestvedaja ja kuraator, tema juhtimisel on ellu kutsutud ja toimunud rahvusvaheliselt olulised kunstisündmused nagu Tallinn Art Week, Nordic & Baltic Young Artist Award, Smarten City. Andra kirjutab kaastöid mitmetele kultuurilehtedele ning veab NOAR-i kunstirubriiki Fookus ning õpib Tallinna Ülikooli kultuuriteooria ja filosoofia magistriõppes.
www.noar.eu

KIWA

KIWA

TAVA2021 sisenäituste kuraator

E-mail: kiwanoid@gmail.com

Kiwa on multiväljundiline metakunstnik, eesti eksperimenteeriva kunsti silmapaistvamaid pioneere alates 1990ndatest aastatest. Üles astunud rohkem kui neljasajal näitusel üle maailma, sh Moderna Museet, (Malmö, Rootsi), Tate Modern (London, UK), Stedelijk (Amsterdam, Holland), the Kitchen (NYC, US); kuraator ja eksperimentaalkirjastaja. Tema looming funktsioneerib kui intertekstuaalne uuring sotsio-sümboolse tähendusloome ja kultuuriliste koodide erinevatel tasanditel.
www.kiwanoid.com / www.paranoia.ee

Marko Kuusik

Marko Kuusik

TAVA2021 töötubade kuraator

Tel: +372 56667991
E-post: marko@tartuvalgus.ee

Marko kirg on valgustus ja missiooniks luua läbi valguse parem elukeskkond. Ta on tegelenud alates 2008. aastast valgustuse projekteerimisega. Ta on üks Eesti Valgustusdisainerite Assotsiatsiooni (EVDA) asutaja liikmetest. Marko on lõpetanud Saksamaal Hochschule Wismari ülikooli arhitektuurse valgustusdisaini erialal.

Eva Tallo

Eva Tallo

TAVA2021 töötubade kuraator

E-post: eva@tartuvalgus.ee

Eva Tallo on töötanud mitmete valgustusega seotud ettevõtetes peaaegu 20 aastat. Ta on asutanud arhitektuurse valgustusega tegeleva ettevõtte, teinud mitmeid valgustusdisaini projekte, valgusinstallatsioone ning näitusi. Ta on MTÜ Valgusklubi kaasasutaja ja olnud mitme valgustussündmuse nagu nt “Guerrilla Valgustus” koordinaator. Praegu töötab ta Tallinna Keskkonna- ja Kommunaalametis kujundvalgustuse peaspetsialistina.
www.lighton.ee

Caspar Lootsmann

Caspar Lootsmann

TAVA2021 publikuprogrammi kuraator

Tel: +372 55631191
E-post: caspar@tartuvalgus.ee

Caspar Lootsmann on tegelenud produktsiooni-ja valguslahendusi pakkuvat üritusturundusega rohkem kui kümme aastat, ta juhib ettevõtet Dream Solution, mille alt on näinud ilmavalgust nii suuremad kui väiksemad kontserdid ning festivalid. Caspari kirgliku juhtimist on tunda saanud nii valgusfestival “Valgus Kõnnib Kadriorus” kui Tartuff ja PÖFF. Valguskunstnikuna ja loovjuhina on ta viimastel aastatel tõsisemalt tiibu sirutanud ka oma isiklike valgusinstallatsioonide arendamisega.

Reet Sink

Reet Sink

TAVA2021 Valgusmessi kuraator

Tel: +372 5058300
E-post: mess@tartuvalgus.ee

Reet Sink on kogenud messikorraldaja, kes on eest vedanud erinevaid messe ja teisi sündmusi pea 25 aastat. Töötanud 13 aastat projektijuhina Eesti Näituste AS-is, asutas ta oma ettevõtte Messiproff. Tema juhtimisel on toimunud üle 60 messi Eesti erinevates piirkondades. Lisaks töötab Reet mentorina ning viib läbi koolitusi välismessidel osaleda soovijatele. Reedal on tehniline kõrgharidus (TPI).

www.messiproff.ee

Karl Kristjan Kits

Karl Kristjan Kits

TAVA2021 turundusjuht

Tel: +372 55584637
E-post: karl@tartuvalgus.ee

Valguskunstnik ja disainer Karl Kristian Kits on nõustanud ja viinud ellu mitmeid kultuuri- ning sotsiaalvaldkonna projekte. Ettevõtjana selle sõna otseses mõttes on ta võtnud ette kõikvõimalikke projekte, alates sotsiaalkampaaniatest kuni Eesti õhu pakendamiseni. Ta on inimeste ja protsesside juht, kes soovib pakkuda sihtgrupile lisaks meelelahutusele ka mõtteainest tõsisemate ühiskondlike teemade kohta.

Silvia Pärmann

Silvia Pärmann

TAVA2021 kommunikatsioonijuht

Tel: +372 53080187
E-post: silvia@tartuvalgus.ee

Silvia Pärmanni missiooniks on viia iga inimeseni teadmine, et disaini ja arhitektuuri abil saab meie kõigi igapäevast elu väga palju paremaks muuta. Pärast aastaid disaini- ja arhitektuuriajakirjade toimetamist tegeleb ta nüüd arhitektuuri- ja kunstisündmuste kommunikatsiooni juhtimisega.

Maarja Ree

Maarja Ree

TAVA2021 valgusdisainerite ja-kunstnike ülevaatenäituse kuraator

Tel: +372 53426695
E-post: maarja@tartuvalgus.ee

Maarja Ree on uurinud Eesti linnade valgustamist alates nendest aastatest, kui linna tänavatel liiklemiseks kasutati nii peerge kui ka tõrvikuid ning rikkamad ametnikud ja linnakodanikud liikusid ringi tõrvikukandjate saatel – nüüd on ta jõudnud välja aastasse 2021 ja kureerib ERM-is avanevat ülevaatenäitust Eesti kaasaegsest valgus- ja valgustisdisainist ning valguskunstist.

Janno Siil

Janno Siil

TAVA2021 töötubade tehniline tugi

Tel: +3725213202
E-post: janno@tartuvalgus.ee

Janno Siil on energeetika haridusega multitalent – teda võib kohata mängimas puhkpilli Jägermeister Brassbändis, Tehnika Ülikooli Big Bandis, Tartu akadeemilises puhkpilli orkestris Popsid või Chillis. Igapäevaselt töötab ettevõttes MicroWatt OÜ elektri-, automaatika- ja valguslahendus projektidega. Eriline huvi valgustusdisaini vastu on ta aga toonud TAVA teami asendamatuks liikmeks. 

Katrin Kivisikk

Katrin Kivisikk

TAVA2021 töötubade assistent

Tel: +372 56965366
E-post: katrin@tartuvalgus.ee

Pea kümmekond aastat valguse ja valgustusega seotud teemadest huvitunud Katrin Kivisikk otsustas valgustusega igapäevaselt tegelema hakata nelja aasta eest. Tänaseks töötab ta valgusinsenerina projekteerimisettevõtete heaks ja on Eesti Valgusdisainerite Assotsiatsiooni liige. Katrin on osalenud TAVA töötubades ning rahvusvahelise meeskonna liikmena välismaistel valgusfestivalidel.

Robert Kirillov

Robert Kirillov

TAVA2021 Vabatahtlike juht

Tel: +372 5026202
E-post: robert@tartuvalgus.ee

Robert õpib Tartu Ülikooli magistrantuuris. Ülikooli algusest peale on ta olnud tihedalt seotud erinevate tudengiorganisatsioonidega, sh nende ülesehitamisega ja jätkusuutlikkuse tagamisega. Saadud kogemus on andnud Robertile hea ettevalmistuse vabatahtlike juhtimiseks. Hetkel on tema suurimaks väljakutseks Solaride, mis tegeleb Baltikumi esimese päikeseauto loomisega.

 

Annika Haas

Annika Haas

TAVA2021 ametlik fotograaf

Tel: +372 56610694
E-post: fotograafhaas@gmail.com

Annika Haas on fotokunstnik ja dokumentaalfotograafia õppejõud, kes on veendunud, et valguseta poleks fotograafiat ja iga inimese personalne nägemisoskus sõltub valgustatusest laiemalt. Osalenud sadadel näitustel mitmel pool maailmas, nt. New Yorgis fotofestivalil Photoville (2018). Skulptorite Elo Liivi ja Jekaterina Kultajevaga loonud installatiivse multimeedianäituse “Nägemise õpetus”, mis keskendub vaimse valgustatuse teemadele ja sotsiaalsele pimedusele.
www.annikahaas.com

Margus Tamm

Margus Tamm

TAVA visuaalne identiteet ja graafiline disain

Jaanus Tamm

Jaanus Tamm

Tartu Linnavalitsus

Tel: +372 58506742
E-mail: Jaanus.Tamm@raad.tartu.ee

Jaanus Tamm on üle 9 aasta töötanud Tartu Linnavalitsuses projektijuhina. Ta on lõpetanud Tallinna Tehnikaülikooli majandusteaduskonna ja töötanud rohkem kui 15 aastat erasektoris. Jaanus oli seotud rahvusvahelise välisvalgustusele suunatud projektiga “Light in the City” (2013-2014).