fbpx

Uudised

TARTU VALGUS TOOB LUCI ÜLDKOGU AASTA PÄRAST TARTUSSE!

Autor: | okt. 30, 2019 | Pressiteated, TAVA2021

Aasta pärast saab sügiseselt pimedast Tartust helendav valguskeskus, kus linna ja inimeste südametesse valguse kaudu teadmisi ja soojust tuuakse. Tartu arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival TAVA2020 põhisündmused toimuvad 28.-31.10.2020, kuid sellele eelnev töötubade nädal, ning kõrvalprogramm loovad sündmusest ligi kuu aega kestva festivali.

Koos Tartu Valgusega toimub esmakordselt Eestis välisvalgustuse assotsiatsiooni LUCI (Lighting Urban Community International) üldkogu, üheskoos tuuakse Tartusse kokku ligi 300 maailma valguskunsti ja arhitektuurse valgustuse valdkonna spetsialisti.
Iga-aastane LUCI üldkogu, mis 2020. aastal Tartus toimub, on LUCI kalendri põhisündmus ja ainus linnade valgustust käsitlev rahvusvaheline foorum, kus korraldatakse paneeldiskussioone, töötubasid ja avatud konverentse uutest valgustustrendidest ja projektidest.

Pärast 2018. aastal Rabatis ja 2019. aastal Shanghais toimunud kogunemisi naastakse järgmisel aastal tagasi Euroopasse ja seekord Emajõe-äärsesse Tartusse. Tegemist on suure au ning tunnustusega nii Tartu linna kui ka TAVA visioonide teostusele.

TAVA2018 installatsioon: Taavi Suisalu “Oodates valgust”. Foto: Annika Haas

TAVA2020 pöörab tähelepanu valgusharidusele, Eesti valguskunsti ja valgustusdisaini arendamisele ja selle tutvustamisele. Sündmusega soovitakse inspireerida Eesti omavalitsusi looma häid ja säästvaid valguslahendusi avalikus ruumis ning pakkuda valguskunsti naudingut nii kohalikele elanikele kui ka kaugematele külalistele. Oma ala professionaalid ja ettevõtjad toovad külalisteni kõige värskemad teadmised valgusmaailma tendentsidest ja suundadest, pakkudes Eesti spetsialistidele ja tudengitele võimaluse ennast täiendada ja proovile panna konverentsil ja töötubades.

Publik saab osa teadlikumast valguse kasutamisest mitmetahulisel valgusmessil ja imelistest  valguslahendustest linnaruumis, kus valguse ilu ja võlu saab nautida fassaadidel, parkides ja installatsioonidega täidetud valgusrajal. Festivali raames avatakse näitused galeriides, toimuvad kontserdid ja etendused ja korraldatakse valgusekskursioone. Satelliitprogrammiga liituvad mitmed Tartu haridus- ja kultuuriasutused, ettevõtjad ning restoranid.

Tartu Valgus toimub iga kahe aasta tagant ja 2020. aastal kolmandat korda. Sellele rahvusvahelisele sündmusele oodatakse enam kui 50 valgustusega seotud ettevõtet, üle 300 valdkonna spetsialisti ning üle 30 000 külastaja.

TAVA korraldajateks on MTÜ Valgusklubi ja Tartu linnavaliltsus. Meeskonda kuuluvad tunnustatud spetsialistid: Eva Tallo, arhitektuurse valgustuse töötubade kuraator , Andra Orn, väliruumi valgusinstallatsioonide kuraator, KIWA, sisenäituste kuraator Johan Moritz ja Tina Wikström konverentsi kuraatoritena, projektijuht ja valgusmessi korraldaja Olavi Ruhno /WOW Events, turundus- ja kommunikatsioonijuht, Mari-Liis Tenno /TENFOR marketing, Tartu Linnavalitsust esindab Jaanus Tamm, TAVA visuaalse identiteedi loojaks on Margus Tamm ning peakorraldajaks on Elo Liiv.

Kohtume aasta pärast Tartus!

TAVA ehk Tartu Valgus on terviklik, rahvusvaheline, valdkondi ühendav valgus- ning valgustuskunsti festival. Festivali eel- ja põhisündmused kestavad kokku ligi kuu aega, alates 23.10.2020 kuni 13.11.2020, kus põhiprogramm toimub 28.-31.10.2020. TAVA2020 festivali raames viiakse kokku ettevõtjad, professionaalid ja tudengid ning valguskunstist ja valgustusdisainist, tasuta publikuprogrammist, show’dest ja kontserditest saavad osa kõik külalised ja linnaelanikud.

Lisainformatsioon:

Elo Liiv | TAVA2020 üldjuht
Tel: +372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

Mari-Liis Tenno | TAVA2020 turundus ja kommunikatsioon
Tel: +372 5667 6006
E-post: mari-liis@tartuvalgus.ee

tartuvalgus.ee