fbpx

Uudised

Tartu Valgus kutsub valguskunstnikke ja valgustusdisaini juhendajaid konkursile

Autor: | jaan. 15, 2020 | Pressiteated, TAVA2021

Arhitektuurse valgustuse ja valguskunsti festival Tartu Valgus ehk TAVA2020 kuulutab välja kaks avalikku konkurssi. Otsitakse kunstnikke linnaruumi valgusinstallatsioonide loomiseks ja juhendajaid IALD arhitektuurse valgustuse töötubadesse. Kandideerima on oodatud nii Eesti kui ka välismaa kunstnikud ja juhendajad, keda paelub valgusega saavutatav ilu, meeleköide aga ka praktiline ja linnaruumi täiendav väärtusloome. Mõlema konkursi kandideerimise tähtaeg on 15.02.2020.

28.-31.oktoobril publikule avatav TAVA2020 Valgusrada kannab koondpealkirja “Valgusmängud linnaruumis”. Selleks, et linnaruum saaks muutuda, peab kõigepealt muutuma mõtlemine. Ajutine sekkumine linnaruumi kunsti kaudu on ideaalne viis uute võimaluste tutvustamiseks.

„Mida korrastatum on linnaruum, seda vähem me seda märkame ning sellesse sekkume. Selle võrra vähem on meil ka võimalusi suhestumiseks, loominguliseks avastamiseks, mängulisuseks. Üks võimalus sekkuda on luua niisuguseid valgusinstallatsioone, mis kõditaksid sotsiaalset närvi, aitaksid avastada keskkonda, märgata detaile ja kutsuksid leidlikult üles linnaruumi mõjutama,“ lausub TAVA2020 linnaruumi installatsioonide kuraator Andra Orn. Kandideerimise tingimuste kohta loe rohkem siit.

TAVA2020 raames toimub Tartu kesklinnas kolm arhitektuurse valgustuse töötuba, mille eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud IALD valgustusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgustusdisaini huvilistele ja ka elukutselistele valgustusdisaineritele „käed külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmisehitamiseni. Töötubade käigus loodud installatsioonid on TAVA2020 valgusraja üheks peamiseks vaatamisväärsuseks.

„Hea valgustusdisaini abil on võimalus muuta öine avalik ruum õdusaks ja käidavaks paigaks – luua linnale öiseid vaatamisväärsusi, maalides pimeduse lõuendile valguse ja värvidega kohti, mis seni linnamaastikul on oodanud ellu äratamist, esiletõstmist ja avastamist,“ sõnavad TAVA2020 töötubade kuraatorid Eva Tallo ja Marko Kuusik. Konkursi tingimuste kohta loe täpsemalt siit.

TAVA2018 IALD arhitektuurse valgustusdisaini töötuba, mida juhendasid Simas Rinkevicius ja Ruta Palyonite. Tartu Mänguasja Muuseum. Foto: Annika Haas.

___

TAVA2020 ehk Tartu Valgus on terviklik, rahvusvaheline, valdkondi ühendav valgustusdisaini ning valguskunsti festival. TAVA2020 põhisündmused toimuvad 28.-31.10.2020, kuid sellele eelnev töötubade nädal, ning kõrvalprogramm loovad sündmusest ligi kuu aega kestva festivali. TAVA2020 festivali rikkalik kava toob kokku valguskunsti ja disaini valdkonna ettevõtjad, spetsialistid ja tudengid, pakkudes võimalust jagada ühist kirge ja inspiratsiooni valguse vastu.

Festival on lisaks peresõbralik üritus, mille tasuta publikuprogrammist, showdest ja kontserditest saavad osa kõik külalised ja linnaelanikud. Lisainfo: https://tartuvalgus.ee/

 

Lisainformatsioon:

Elo Liiv | TAVA2020 üldjuht
Tel: +372 5698 4477
E-post: elo@tartuvalgus.ee

Mari-Liis Tenno | TAVA2020 turundus ja kommunikatsioon
Tel: +372 5667 6006
E-post: mari-liis@tartuvalgus.ee