fbpx

Spectra & Space “VOOG”

Kirjeldus

VOOG

VOOG on silmale nähtamatu loodusjõu ehk tuule visuaalne tõlgendus.

Tuulevoog, inimvoog, andmevoog, valgusvoog.

Tegemist on elamusterohke interaktiivse valguskogemusega välisruumis. Installatsioon on kujuteldava tuule kui silmale nähtamatu loodusjõu visualiseerimine valguslõuendil.
Installatsiooni füüsiline konstruktsioon koosneb heledatest keerdus lintidest moodustunud lõuendist, mis meenutab kujult tuulekeerist.
Installatsioon on valgustatud pidevas muutumises oleva LED-valgusega.
Installatsiooni interaktiivsus ja dünaamilisus väljendub kaheti. Valgusmäng sõltub otseselt tuule kiirusest ja suunast (reaalajas saabuvad andmed Tartu E-ilmajaamast), millele valgustid reageerivad.

Produktsioon: Spectra & Space, Digital Sputnik

Giidituurid

Valgusraja giidituur pakub võimalust jalutuskäigul tutvuda kõikide TAVA2021 festivali valgusinstallatsioonidega. Giidid Irina Orekhova (EST) ja Ragnar Saage (EST/ENG) tutvustavad pooleteise tunni jooksul valgusraja installatsioone ja autoreid.

Vaata lähemalt: Giidituurid

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se