fbpx

Rene Tamm “MÄLESTUSTE ALLEE”

Kirjeldus

MÄLESTUSTE ALLEE

Installatsiooni ideeks on jalutuskäik läbi mälestuste.
Installatsiooni baasseisundiks ehk külastajateta vaateks on pimedus/linna lekkevalgus ning filtreeritud tänavavalgustid. Installatsiooni avanemiseks on tarvilik külastaja viibimine alal.
Ta siseneb alleele ning tema liikumine käivitab liikumisanduri abil valgusti, mis avab vaate, mis omakorda avab kompositsiooni, mille avanemine omakorda jutustab loo.
Kui alal viibib samaaegselt mitu külastajat, avaneb korraga mitu kompositsiooni ning vaatlejad muutuvad üksteisele vaadeldavateks ehk nende ruumiläbimine muutub ka üheks looks. Teisisõnu on külastaja samavõrd installatsiooni osa kui on seda ruum.

Giidituurid

Valgusraja giidituur pakub võimalust jalutuskäigul tutvuda kõikide TAVA2021 festivali valgusinstallatsioonidega. Giidid Irina Orekhova (EST) ja Ragnar Saage (EST/ENG) tutvustavad pooleteise tunni jooksul valgusraja installatsioone ja autoreid.

Vaata lähemalt: Giidituurid

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se