fbpx

MAX/JITTER TÖÖTUBA

Aeg & koht

25 – 27/10/2021
10.00-17.00 (sisaldab lõunasööki)

Atlantise Maja  / Tartu, Narva mnt 2 

Töötoa keel

ENG

Tutvustus

Max/MSP/Jitter ehk lühidalt Max on kolmest seotud objektide süsteemist koosnev visuaalse programmeerimise keskkond, mille lõi San Franciscos tegutsev  tarkvarafirma Cycling ’74. Rohkem kui kolmekümne aasta jooksul on heliloojad, etenduskunstnikud, tarkvaradisainerid ja kunstnikud kasutanud seda selleks, et luua heliteoseid, etendusi ja installatsioone. Selle mitmekülgsuse tõttu, mis esindab samaaegselt nii programmi ülesehitust kui ka graafilist kasutajaliidest (GUI), on Maxi kirjeldatud kui interaktiivse muusikatehnoloogia tarkvara arendamise lingua francat.

Töötuba hõlmab nii MAX / MSP helisid kui ka Jitter Visuali (mõlemad sissejuhatusest põhimeetoditeni).

Esimene päev tutvustab viit erinevat tüüpi kõlailmingute/ visuaalse esituse loomise põhimeetodit ja selgitab, kuidas neid koos teha.
Teisel päeval selgitatakse, kuidas korraldada tööd nende kõlade, oma helifailide ja videotega.
Kolmas päev annab igale osalejale võimaluse luua oma performance (5-10 min)

Töötuba on mõeldud algajatele, kes pole programmiga varem töötanud, kuid oodatud on ka kõik keskastme kasutajad. Töötoa käigus tutvustab Tatsuru Arai oma loomingut ja selgitab ka oma töömeetodeid.

Tingimused

Iga osaleja peab võtma kaasa sülearvuti (Mac OSX või PC), alla tuleb laadida ja installida Max 7 või 8 programm (see on tasuta):

https://cycling74.com/downloads
https://cycling74.com/downloads/older

COVID-19

Kui epideemia tõttu ei ole juhendajal võimalik reisida, toimub töötuba veebiplatvormi vahendusel ning see toimub igal juhul täies mahus. Välismaalt saabuvatele õpilastele garanteerime osalustasu tagasimakse, kui reisi-piirangud takistavad kohaletulekut.

Osalustasu

Töötoast osavõtmise tasu õpilastele (Õpilaspilet nõutud): 150€
Osavõtu tasu täiskasvanutele: 200€
Lisandub käibemaks.

Töötoa õpilastel on õigus tasuta osaleda LUCI AGM ja TAVA2021 konverentsil (27-30.10.2021) ja Valgusmessil (29.-30.10.2021)

Kellel rahaga kitsas, siis pakume võimalust tasuda ka vabatahtliku tööga festivali hüvanguks.

Majutus tuleb osalejal ise leida, kõik registreerunud saavad TAVA sooduskoodi, mida kasutada meie majutuspartnerite juures.

Registreerimine

Registreerimiseks palume täita vorm

Lisainfo

Marko Kuusik

TAVA2021 töötubade kuraator

Eva Tallo

TAVA2021 töötubade kuraator

Tutvu TAVA seniste valguskunsti töötubadega