fbpx

Valgusinstallatsioonid /
Installatsioonid Linnas

Kunstnikud

Elena Kropaneva ja Vladimir Zlokazov (RUS), Non Grata (Eesti), Rühmitus CS4E (EST), Caspar Lootsmann, Kullar Laiapea, Toomas Liiv (EST), Alyona Movko (EST), Rene Tamm (EST), Elo Liiv (EST).

Ajakava

  • Teoste ehitus ja paigaldamine: 24. – 26.10.2021
  • Valgusrada on külastajatele avatud: 27. – 30.10.2021, iga päev kuni 00:00
  • Artist Talk  LUCI AGM ja TAVA2021 konverentsil 29-30.10.2021

Kontseptsioon

Traditsiooniline arusaam, millest lähtuvalt oleme harjunud arhitektuuri ja kunsti avalikus ruumis hindama, käsitleb neid võimusümbolitena, mis jäävad kestma ka tulevastele põlvedele. Milline sündmus sobiks selle arusaama muutmiseks veel paremini kui valguskunsti festival?

Arhitektuur mängib meie mentaliteedi kujunemisel suurt rolli ja kunst avalikus ruumis kindlasti mõjutab seda, kuidas me ümbritsevat tajume ja mõistame. Ajal, mil piirid reaalsuse ja virtuaalreaalsuse vahel on hakanud hägustuma, võivad niisugused kontseptsioonid saada osaks toimivast linnaruumist – nii, nagu need juba on osa meie igapäevaelust. Näiteks oli mängul ülioluline roll sürrealistide ja dadaistide töödes, ent kuna mängude olemus on muutunud, peaks muutuma ka kontseptsioon. Ehkki kaasaegses kunstis on „kunstimängu“ teooria (interaktiivne uue meedia digitarkvara kunst) omaks võetud, seisneb küsimus selles, kuidas seda linnaruumis kasutada.

Samamoodi, nagu me teadvustame jätkusuutlikkuse olulisust igapäevaelus, peaks ka valgusfestivali kunst olema taaskasutatav, tükkideks lahti võetav, muudetav, paindlik. Kas mäletate, kuidas lapsena võis mäng alata mitte millestki, mängida sai kivide, puupulkade või tühjade pudelitega, või lihtsalt päikeselaike püüdes ringi joosta? Nagu ütles Joseph Beuys – kõik võib olla kunst.

Ühiskonda mõjutab olulisel määral seda ümbritsev keskkond, mis peaks olema segu valikute rikkusest, niisiis kutsugem linna mängulisus!

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Tutvu TAVA seniste installatsioonidega