fbpx

KONTIINIUMI TEISENDUS/
SISENÄITUS

Kunstnikud

Vadim Fiškin (Sloveenia), Maria Paz ja Paola Medina Querini (Hispaania), Vera Dvaleja Damla Kilickiran (Norra) ning Tatsuru Arai (Jaapan/Saksa).

Kontseptsioon

“Kontiinumi teisendus” keskendub valguse metafoorile, mida käsitletakse kui otsest assotsiatsiooniahelate aktiveerijat ning taju ja tunnetuse stimulatsioone. Näituse pealkiri on spontaanne absurdsus, mille on genereerinud Tartu tuntud hull geenius Aldar “Psaiko” Talviste. See kohaspetsiifiline tekstitunnetus dekontekstualiseerib väljastpoolt Eestit pärinevad kunstnikud ja nende teosed Tartu psühhogeograafilisele taustale. Kontiinumi teisendus on võimatus, kuna “kontiinum” peaks ise juba ammendavalt kõikvõimalikke teisendusi sisaldama. Seega on tegu kujuteldamatuga, mis ometi kahe sõna abil osutab igasuguste piiride ületamisele. Et sellest kuidagi aru saada, tuleb appi võtta valgus.

Nooruse Galerii

Nooruse galerii esimesel korrusel on Vadim Fiškini suur isikunäitus. Sloveenia kunstnik Fiškin on esindanud oma riiki rahvuspaviljoniga Veneetsia biennaalil 2005. a. Ta töötab ainulaadses postkontseptuaalses traditsioonis, mis on tihedalt seotud tehnoloogia ja teaduse arenguga. Mõlema puhul huvitab teda see, mida need meile meie endi kohta ütlevad. Selleks annab ta tehnoloogiale kompaktse narratiivse ja allegoorilise jõu. “Ja ehkki Fiškin võtab omaks tehnoloogia mõttetuse, sellele alust andva inimlike soovide ja ambitsioonide vildakuse, teeb ta seda terava ja teatraalse huumoriga, immutades seda lunastava kergusega,” on kirjutanud Chris Sharp.

Nooruse galerii keldrikorrusel on väljas Hispaania kunstnike Paola Medina Querini ja Maria Pazi installatsioonid. Maria Paz on tuntud ka kui elava valgusinstallatsioonina esinev elektroonilise muusika artist Exotikdot, kes astub üles festivali klubiõhtul Elektriteatris.

Botaanikaaed

Botaanikaaia palmihooned muudetakse neljaks õhtuks audiovisuaalseks installatsiooniks, mis tekitab sünergia troopilise taimestiku ja pimeda sügisese linnaruumi vahel. Heli eest hoolitseb Norrast pärit ambient-muusik ja helikunstnik Vera Dvale. Video- ja valgusinstallatsiooni autoriks on suuremahuliste projektsiooniformaatidega tegelev Damla Kilickiran, kes loob palmihoonesse videoprojektsiooni.

Jaani kiriku torn

Jaapani kunstniku Tatsuru Arai audio-video installatsioon “Quantum-Ton,” mis on osa tema hüperseriaalse muusika projektist. Tatsuru laiendab seriaalse muusika printsiipi uute tehnoloogiate, tehisintelligentsi ja algoritmiliste manipulatsioonidega, katsetades heli kui füüsilise nähtusega inimtaju piire.

Kuraator

Kiwa
Sisenäituste kuraator
Tel: +372 53994864

E-mail: kiwanoid[at]gmail.com