fbpx

KONTIINIUMI TEISENDUS/
SISENÄITUS

Kunstnikud

Tatsuru Arai (Jaapan/Saksa), Maria Paz ja Paola Medina Querini (Hispaania)

Asukoht

Galerii Pallas

Avatud: T-L kl 11:00 -18:00
Erandkorras 27-30.11 avatud kuni 22.00!

Riia 11, Tartu, 51010

Kontseptsioon

“Kontiinumi teisendus” keskendub valguse metafoorile, mida käsitletakse kui otsest assotsiatsiooniahelate aktiveerijat ning taju ja tunnetuse stimulatsioone. Näituse pealkiri on spontaanne absurdsus, mille on genereerinud Tartu tuntud hull geenius Aldar “Psaiko” Talviste. See kohaspetsiifiline tekstitunnetus dekontekstualiseerib väljastpoolt Eestit pärinevad kunstnikud ja nende teosed Tartu psühhogeograafilisele taustale. Kontiinumi teisendus on võimatus, kuna “kontiinum” peaks ise juba ammendavalt kõikvõimalikke teisendusi sisaldama. Seega on tegu kujuteldamatuga, mis ometi kahe sõna abil osutab igasuguste piiride ületamisele. Et sellest kuidagi aru saada, tuleb appi võtta valgus.

Jaapani kunstniku Tatsuru Arai helilisvisuaalne installatsioon “THERMO,” mis on teine installatsioon tema hüperseriaalse muusika suurest projektist. Tatsuru laiendab seriaalse muusika printsiipi uute tehnoloogiate, tehisintelligentsi ja algoritmiliste manipulatsioonidega, katsetades heli kui füüsilise nähtusega inimtaju piire. “THERMO” keskendub inimese võimele tajuda soojust heli ja visuaalse meele kaudu. Inimesed võivad esile kutsuda füüsiliselt tajutavaid mälestusi läbi erinevate visuaalsete ja kuuldavate stimulatsioonide. Näiteks on hüpotees, et me tunneme soojusaistingut kroonlehtede kokkuvarisemise energiast. 

Nooruse galerii keldrikorrusel on väljas Hispaania kunstnike Paola Medina Querini ja Maria Pazi installatsioonid. Maria Paz on tuntud ka kui elava valgusinstallatsioonina esinev elektroonilise muusika artist Exotikdot.

Nii Tatsuru Arai kui ka Exotikdot astuvad üles festivali TAVA2021 Xperimental kontserdil 29.10 Aparaaditehase Armastusesaalis.

Kuraator

Kiwa
Sisenäituste kuraator
Tel: +372 53994864

E-mail: kiwanoid[at]gmail.com