fbpx

IALD VALGUSTUSDISAINI TÖÖTOAD

Juhendajad

Aeg & Koht

22 – 27/10/2021

Atlantise Maja  / Tartu, Narva mnt 2 

Eesmärk

Valgusfestivali TAVA2021 raames toimub Tartu kesklinnas kolm arhitektuurse valgustuse töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud IALD valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel.

Valgustöötoad, mille tulemused võiksid ideaalis muutuda Tartu avaliku ruumi püsivateks valgusinstallatsioonideks, pakuvad suurepärast võimalust katsetamiseks, loovate kontseptsioonide testimiseks ja prototüüpimiseks. Need pakuvad ühest küljest huvitavat väljakutset disaineritele ja planeerijatele, aga teisest küljest on kasulikud ka linnavalitsusele, pakkudes võimalust erinevaid valguslahendusi enne põhjalikumate investeeringute tegemist 1:1 mõõtkavas näha ja kogeda.

Töötubade käigus loodud installatsioonid on 4-päevase valgustusfestivali TAVA2021 üks osa. Õhtuti saavad neist teetähised, mis näitavad külastajatele, kuidas arhitektuurne valgustusdisain saab linna öist identiteeti muuta. Seega demonstreerivad need valguse jõudu ja tõmbavad avalikkuse tähelepanu sellele, kui väärtuslik on valgustusdisain linnaruumis.

Osalejad

Ootame töötubadesse erineva taustaga osalejad, nii õpilasi kui professionaale. Osalejate valik toimub lühikese motivatsiooni kirja alusel. Gruppide suurus max. 15 inimest. Ülikoolidel on võimalik töötubasid liita oma õppeprogrammiga.

COVID-19

Kui epideemia tõttu ei ole juhendajatel võimalik reisida, toimuvad töötoad osaliselt virtuaalselt ning töötoas osalejatele on kohapeal praktilistes küsimustes toeks juhendajate assistendid. Välismaalt saabuvatele õpilastele garanteerime osalustasu tagasimakse, kui reisi-piirangud takistavad kohaletulekut.

Osalustasu

Töötoast osavõtmise tasu õpilastele (Õpilaspilet nõutud): 200€
Osavõtu tasu täiskasvanutele: 300€
Lisandub käibemaks.

Töötoa õpilastel on õigus tasuta osaleda LUCI AGM ja TAVA2021 konverentsil (27-30.10.2021) ja Valgusmessil (29.-30.10.2021)

Kellel rahaga kitsas, siis pakume võimalust tasuda ka vabatahtliku tööga festivali hüvanguks.

Majutus tuleb osalejal ise leida, kõik registreerunud saavad TAVA sooduskoodi, mida kasutada meie majutuspartnerite juures.

 

Registreerimine

Registreerimiseks palume täita vorm

Lisainfo

Marko Kuusik

TAVA2021 töötubade kuraator

Eva Tallo

TAVA2021 töötubade kuraator