Select Page

VALGUSMESS /
TUTVUSTUS

Baltikumi ainus Valgusmess vaatab valgustusmaailma tulevikku ja tutvustab nii uut disaini kui ka traditsioonilisi valguslahendusi. Tule tutvu huvitava väljapanekuga ja saa osa töötubade ja ettekannete programmist! 

Aeg & Koht

Eesti Rahva Muusum
Muuseumi tee 2, Tartu

29/10/2021 avatud publikule kell 10.00-18.00
                       TAVA2021 delegaadid 18.00-20.00
30/10/2021 avatud publikule kell
 10.00-20.00

Tutvustus

Valgusmess toob kokku uuenduslike ja keskkonnasäästlike toodete ja lahenduste pakkujad. Mess on koht, kus nii arhitektid, kunstnikud, disainerid, edasimüüjad, arendajad, kohalike omavalitsuste töötajad kui ka lihtsalt valgustite maailmast huvitatud inimesed saavad otse suhelda disainerite, tootjate ja maaletoojatega ning tutvuda innovaatiliste lahendustega.

Huvi hea valgustuse vastu on Eestis tõusuteel olnud juba mõnda aega. Kohalikud omavalitsused tegelevad järjepidevalt avaliku ruumi valguslahenduste täiendamise ja parendamisega, valgustusvaldkonna spetsialistide arv kasvab, tarbijad on teadlikumad tehnoloogilistest võimalustest, osatakse vältida valgusreostust. Arhitektid, kunstnikud ja disainerid osalevad kursustel ning pakuvad üha enam valgustusdisaini teenust nii asutustele kui ka eraisikutele. Loodud on Eesti Valgustusdisainerite Assotsiatsioon EVDA.

Messil on kohal nii Eesti kui välismaa ettevõtjad, kes tutvustavad oma tegevust ja pakuvad valgustusega seotud tooteid ja teenuseid. Eraldi väljapanek tutvustab Eesti valgusdisainerite uusimat loomingut. Kohal on valguskunstnikud, valgustusdisainerid, rahvusvaheline valgusfestivalide organisatsioon ILO ja TAVA2021 sponsorid.

Tule tutvu huvitava väljapanekuga ja saa osa töötubade ja ettekannete programmist! Tartu Valgusmess annab põhjaliku ülevaate kogu valdkonnas toimuva hetkeseisust. Ootame kõiki Valgusmessile!

Osalustasu

Sisenemine tasuta, töötubadesse tuleb eelnevalt registreeruda

Töötoad

Valgusmessi töötubade programmi avaldame 2021. aasta septembris

Lisainfo

Reet Sink

TAVA2021 Valgusmessi kuraator