fbpx

IALD ARHITEKTUURSE VALGUSTUSE TÖÖTOAD / TUTVUSTUS

Kuraatorid

Juhendajad

Veronika Mayerböck (Austria), CJ Brockway (USA) ning Sharon Stammers & Martin Lupton (Suurbritannia)

Ajakava

  • arhitektuurse valgustuse töötoad 22.-27.10.2020
  • eel-avamine ja pressituur 27/10/2020
  • külastajatele avatud 28.-31.10.2020
  • LUCI AGM ja TAVA2020 konverents 28.-31.10.2020

Eesmärk

Valgusfestivali TAVA2020 raames toimub Tartu kesklinnas kolm arhitektuurse valgustuse töötuba. Töötubade eesmärk on rahvusvaheliselt hinnatud IALD valgusdisainerite juhendamisel anda üliõpilastele, valgusdisaini huvilistele ja elukutselistele valgusdisaineritele „käed-külge“ töökogemus, alates kontseptsiooni väljatöötamisest kuni installatsioonide valmis ehitamiseni, ning pakkuda koolitust peamistel valgusdisaini teemadel.

Valgustöötoad, mille tulemused võiksid ideaalis muutuda Tartu avaliku ruumi püsivateks valgusinstallatsioonideks, pakuvad suurepärast võimalust katsetamiseks, loovate kontseptsioonide testimiseks ja prototüüpimiseks. Need pakuvad ühest küljest huvitavat väljakutset disaineritele ja planeerijatele, aga teisest küljest on kasulikud ka linnavalitsusele, pakkudes võimalust erinevaid valguslahendusi enne põhjalikumate investeeringute tegemist 1:1 mõõtkavas näha ja kogeda.

Töötubade käigus loodud installatsioonid on 4-päevase valgustusfestivali TAVA2020 üks osa. Õhtuti saavad neist teetähised, mis näitavad külastajatele, kuidas arhitektuurne valgustusdisain saab linna öist identiteeti muuta. Seega demonstreerivad need valguse jõudu ja tõmbavad avalikkuse tähelepanu sellele, kui väärtuslik on valgustusdisain linnaruumis.

Asupaigad

Kolme tulevase IALD valgustusdisaini töötoa asukohtadeks on valitud Tartut läbiva Emajõe kallas. Kahe installatsiooni asukoha lähedale jääb ka samasse kompositsiooni kuuluvad programmeeritava valgusega sillad, mida saaks kasutada töötoa valguslahendustega samas kompositsioonis.
Me ei valgusta jõge, kuid kontrollime selle valgust peegelduste loomise kaudu. Vesi annab võimaluse võimendada valguspilte ja luua neile illusoorne läbimõeldud laiendus. Igas töötoas on võimalik töötada valgusega ja erinevat tüüpi maastikuga.

Kaardil olevad punased tähised näitavad IALD töötubade asukohti.

Osalejad

Ootame töötubadesse erineva taustaga osalejad, nii õpilasi kui professionaale. Osalejate valik toimub lühikese motivatsiooni kirja alusel. Ülikoolidel on võimalik töötubasid liita oma õppeprogrammiga.

Osalustasu

NB! EARLY BIRD HINNAD 25% SOODSAMALT KUNI 30.06.2020

Töötoast osavõtmise tasu õpilastele (Õpilaspilet nõutud): 200€ 
Osavõtu tasu täiskasvanutele: 300€
Käibemaksu ei lisandu.

Töötoa õpilastel on õigus tasuta osaleda LUCI AGM ja TAVA2020 konverentsil (28-31.10) ja Valgusmessil (30.-31.10) 

Kellel rahaga kitsas, siis pakume võimalust tasuda ka vabatahtliku tööga festivali hüvanguks.

Registreerimine

Registreerimiseks palume täita vorm

Lisainfo

Eva Tallo

TAVA2020 töötubade kuraator

Marko Kuusik

TAVA2020 töötubade kuraator