fbpx

MARTIN LUPTON & SHARON STAMMERS

MARTIN LUPTON & SHARON STAMMERS

MARTIN LUPTON & SHARON STAMMERS

Light Collective

 
Light Collective ei ole tavaline valgustusega tegelev konsultatsiooniettevõte. Lisaks arhitektuurse valgustuse disainile kuulub nende portfooliosse palju innovaatilisi projekte – valguskunsti installatsioonid, turundusprojektid, konkursid, kureeritud näitused, valgustusauhinnad, branding, messiboksid ja esitlused, suurejoonelised peod, pop-up üritused, gerilja-valgustus, kogukonnaprojektid ja valgusharidus. Nad on tegelnud väga erinevate klientide ja väga erinevate projektidega, disainides nii Glasgows asuva kooli kui ka Kuveidis asuva kaubanduskeskuse tarbeks või leiutades äpi Philipsile. Nende kontor asub Ühendkuningriigis, aga and loovad valgust kogu maailmas, olgu Soome lumes või Keenia kuumuses.

Light Collective’i asutasid üle 20 aasta valgustuse valdkonnas töötanud Sharon and Martin 2009. aastal. Martin, kellel on doktorikraad valgustuse alal, alustas oma karjääri keskkonnainsenerina ja liikus sealt edasi juhtivatele ametikohtadele ettevõtetes Pinniger and Partners ja BDP. Ta on töötanud mitmete kõrgetasemeliste arhitektuuriprojektide juures nagu Cutty Sark, Liverpool One, Westfield, Royal Albert Museum ja Kelvingrove Museum. Sharon hakkas kõigepealt Londonis valgustajaks, sai seejärel magistrikraadi valgustamise alal ning töötas Lighting Design Partnershipi ja Lightmattersi asedirektorina. Tema varasemate projektide hulgas on näiteks Heron Quays jaam, Al Azhar Park, Somerset House, Prince of Wales Theatre, Coliseum Theatre ja Ashmolean Museum.

Sharonile ja Martinile meeldib teha koos filme ja 2018. aastal valmis neil dokumentaalfilm “Täiuslik valgus”, mis räägib LED-valguse kasutamisest. Samuti armastavad nad osaleda leebemat sorti aktivismis ja tegelevad sageli valgustustööstuses esile kerkivate teemadega, nt projektis Women in Lighting, mis sai alguse 2019. aastal. Light Collective on ka valgustusauhinna [d]arc awards konsultant.