fbpx

Caspar Lootsmann, Kullar Laiapea, Toomas Liiv “LINEA TEMPORIS”

Kirjeldus

Suur lasershow LINEA TEMPORIS

27.-28.10 21:00-00:00

29.-30.10 18:00-00:00

Sürrealistlik muusika ja valguse installatsioon koosneb kahest osast/vaatusest millest esimeses osas on eesti helilooja Robert Jürjendali “ Then the days are lighter than white ” nagu aja tunnel teise dimensiooni, mis tutvustab lasereid kui aega minevikus, olevikus ja tulevikus. Rohkem kui 200 laserkiire koreograafia kirikukeskkonnas loob seriinse ja mõtlevapaneva atmosfääri, et rääkida lugu muusikast, lootusest, armastusest ja Eestist. Installatsiooni teine vaatus on seatud eesti helilooja Pärt Uusbergi teosele„igaviku tuules“, mille ta koostas 2019. aasta eesti laulu tähistamiseks. Etenduse kaks vaatust loovad terviku mis viib külastaja lubatud maale, koju ja meie sõdamesse.
Projekti autorid:Caspar Lootsmann, Kullar Laiapea
Kaasautor ja valgustaja: Toomas Liiv

Giidituurid

Valgusraja giidituur pakub võimalust jalutuskäigul tutvuda kõikide TAVA2021 festivali valgusinstallatsioonidega. Giidid Irina Orekhova (EST) ja Ragnar Saage (EST/ENG) tutvustavad pooleteise tunni jooksul valgusraja installatsioone ja autoreid.

Vaata lähemalt: Giidituurid

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se