fbpx

IALD VALGUSTUSDISAINI TÖÖTOAD / JUHENDAJAD

CJ Brockway

CJ Brockway

SparkLab /USA

Üle 20-aastase kogemusega arhitektuurse valgustuse disainer CJ on töötanud ka teatrikujundaja, valgustuse paigaldaja ja pultide programmeerijana, müügiagendi ja kunstilise valgustuse spetsialistina. Ta on juhtinud suurt disainistuudiot ja võitnud üle kahekümne IES auhinna USAs ja Hiinas. Ta on olnud valgustusdisaini külalislektor Cornish College of the Arts’is ja õpetab praegu University of Washington College of Built Environments’is.

Mis on SparkLab? Kunstilise ja arhitektuurse valgustuse ettevõte – me kasutame valgust ruumi vormimiseks, projekteerimiseks ja värvimiseks.

Kes on SparkLab? SparkLab koosneb uudishimulikest, loovatest, teatrist inspireeritud valgustusdisaineritest, kes kasutavad valgust selleks, et jutustada lugusid ja äratada emotsioone. Lisaks tegeleme kirglikult tulemuste analüüsiga.

Miks SparkLab? … kuna SparkLabi inimesed räägivad arhitektuuri keeles; siis me teame, millal on targem kuulata ja millal peale käia, et tulemust saadaks loominguline edu. SparkLab suhtub austusega kliendi prioriteetidesse ja ehituslikesse piirangutesse.

Kolm kõige alumist täpirida meie logos tähistavad sõna “valgustusdisain” Braille’i kirjas. Valgus võib teha rohkem kui  võimaldada nägemist. Teaduslikult on tõestatud, et valgus mõjutab tähtsaid funktsioone meie ajus. Piltlikult rääkides võib öelda, et me usume, et tunnetame valgust.

www.sparklabLD.com

 

 

Veronika Mayerböck AT

Veronika Mayerböck AT

ALLES oder Licht

Viin/Austria

Valgustusdisaineri ja arhitektina huvitab mind see, mil määral meie „vaatamise“ harjumus ja taju on digitaliseerumise ajajärgul juba muutunud. Töötades valguse kui vahendiga, vaatlen ja sean ma kahtluse alla seda, mis meid tänapäeva kiirustavas maailmas endiselt „puudutab“.

Missugusel viisil, mis poleks (enese)esitlemine meedias, on veel võimalik jõuda vaataja, kodaniku, õpilase, lapseni?

Mis on juhtunud „ettekavatsemata vaimustusega“ kui uudishimu eeltingimuse ja igasuguse süvitsi mineva teema või kunstiteose uurimisega?

Missuguseid valgustustingimusi me selles moodsas ühiskonnas vajame, et suhestuda tõeliselt sellega, mida me näeme?

Minu eesmärk on uurida ja analüüsida vastuseid neile „kastist väljas“ küsimustele, mida saab kasutada igapäevaste projektide ja nüüdisaegsete tehnoloogiate rakendamise juures.

Olen pühendunud õpetaja, kes on õppinud inseneriks, tegutsenud tehniku, uurija ja loova valgustuse disainerina. Minu arusaam interdistsiplinaarsetest teemadest on sümbiootiline ja see iseloomustab nii minu lähenemist valgustusprojektidele kui ka loengute andmist üliõpilastele ja professionaalidele: ma väidan, et valgustusest rääkides on põhjaliku teoreetilise sisendi kõrval oluline teadvustada kogu inimkeha, adresseerida kõiki meeli. Minu eesmärk on rakendada uusi õppemetoodikaid, mis peavad meie meeleliste reageeringute ja visuaalsete harjumuste muutusi võrdselt oluliseks tehnoloogiliste muutustega, mis valgustusvaldkonnas aset leiavad.

www.allesoderlicht.com

www.womeninlighting.com

 

 

Johan Moritz & Tina Wikström

Johan Moritz & Tina Wikström

Rootsi

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

 

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolis ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolis. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se

 

Registreerimine

Registreerimiseks palume täita vorm

Lisainfo

Marko Kuusik

TAVA2021 töötubade kuraator

Eva Tallo

TAVA2021 töötubade kuraator