fbpx

Latoon stuudio (Elena Kropaneva, Vladimir Zlokazov) “HYPERBO”

Kirjeldus

HYPERBO

Teos „Hyperbo“ soovib väljendada kõikjal meie ümber eksisteerivate nähtamatute väljade jõudu ja liikumist ning innustada meid maailma mitmekesisemalt ette kujutama – mitte üksnes tavapärases, ettepoole suunatud vaates, vaid erinevate nurkade alt; ühtlasi pakub teos meile mõtteainet ja avastamisrõõmu. „Hyperbo“ muudab mittemateriaalse materiaalseks, abstraktsed tajud füüsiliselt tajutavaks ning julgustab meid Ülejõe pargi ilu ja rahulikku keskkonda avastama.

Pimedas teeb UV-valgus nähtavaks arvukad sätendavad ribad, mis moodustavad erineva lõikega ja moonutatud ühe õõnsusega hüperboloidide mittelineaarseid pindasid. Geomeetria toob nähtavale selle, mis jääb tavaliselt nähtamatuks, ning rõhutab puudealuse vaikse parginurgakese looduslikku ilu. „Hyperbo“ loob füüsilises maailmas niisuguse hetke ja koha, kus lineaarne muutub mittelineaarseks, pimedus kirkaks ning materiaalsus pöördub kehatuseks.

Giidituurid

Valgusraja giidituur pakub võimalust jalutuskäigul tutvuda kõikide TAVA2021 festivali valgusinstallatsioonidega. Giidid Irina Orekhova (EST) ja Ragnar Saage (EST/ENG) tutvustavad pooleteise tunni jooksul valgusraja installatsioone ja autoreid.

Vaata lähemalt: Giidituurid

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se