fbpx

Uudised

Ettevõtteid tõmbab Valgusmessile rahvusvaheline valgusest vaimustunud seltskond

Autor: | juuli 5, 2021 | TAVA2021

Valgusmessile on juba registreerunud mitu valdkonna juhtivat ettevõtet – Hektor Light, Silmani Elekter ja E&T Valgus –, kui nimetada vaid mõnda, kes hindavad neile avanevat väljavaadet vahetada kogemusi, saades ise samal ajal juurde tuntust ning võimaluse tutvuda maailmas tehtud tipptasemel tööde ja uute tehnoloogiliste arengutega.

„See on harukordne võimalus oma ideid realiseerida ja pakkuda sellega kohalikule kogukonnale elamust,“ ütleb Liina Einla, kes töötab valgustusdisainerina Silmani Elektris, mis pakub laia valikut Saksa, Inglise, Rootsi, Soome, Hispaania ning Itaalia tootjate elektrimaterjale, valgusteid ja nõrkvoolutooteid. Alates 1992. aastast disainvalgustitega tegelenud ettevõte ei tule messile demonstreerima mitte ainult valgusteid, vaid ka head valgust ja muudki spetsiifilist, mis kõik on valgusega seotud. 

Eesti suurima valgusteid müüva firma Hektor Light üks asutaja ja partner Ürjo Jõks peab TAVA Valgusmessi puhul oluliseks seda, et antud üritus on Eestis esimene tõeliselt rahvusvaheline ja ehtne valgusfestival, nagu me oleme harjunud neid nägema Euroopas.

Alates 1994. aastast disainvalgustitega tegelenud ettevõte peab lisaks oma silmaringi avardamisele oluliseks tuntust, mida mess neile annab. „Jah, loomulikult oleme tutvunud antud valdkonna oluliste tegijatega mujalt maailmast. Ja kasutanud neid kontakte nii mõnegi tipptasemel visualiseeringu teostamisel,“ kinnitab Jõks.

Tema jaoks on oluline ka see, et Tartus saavad ühelt poolt kokku algajad tudengid ja teiselt poolt oma ala tõelised professionaalid nende juhendajate näol.

E&T Valgus on Euroopa suurte brändide ROBE ja ANOLISe (kes tegutsevad nii show-valgustuse kui ka arhitektuurse valgustuse vallas) maaletooja. „Kvaliteet kõneleb iseenda eest. Loodame, et nende osavõtt eelmiste aastate üritustest on just seda pilti kinnitanud,“ ütleb projektijuht Andres Sarv.

Nii varasemalt osalenud kui ka sel aastal esimest korda registreerunud ettevõtete juhid märgivad, et poolteist aastat pole valdkonnas midagi toimunud, ja võimalust, mida pakub nüüd Tartus toimuv ainus seesugune mess, tuleb kindlasti kasutada.