fbpx

Alyona Movko “BIOPOEESIA/BIOPOETICS”

Kirjeldus

BIOPOEESIA/BIOPOETICS

0.9 grammi liitri kohta on inimese vere soolsus, mis võrdub ürgookeani vee soolsusega tol ajal, kui terve planeet Maa oli veega kaetud. Jõed kui planeedi vereringesüsteem. Jõed, mis puhastavad ja annavad elule teise võimaluse. Elu sündis vees ja veel on oma mälu. Jääkristallidel on ideaalselt sümmeetriline heksagonaalne struktuur ja sulavesi mäletab seda struktuuri. Mida mäletab Emajõe vesi? Aeg voolab. Meie maailmas on alati kiire, kiire on elada, kiire on
olla. Kuid aeg voolab. Nagu Emajõgi. Ema, jõgi. Miks Tartus aega on? Jõgi oma rahuliku, kuid jõulise voolamisega justkui aeglustab linna tempot, andes inimesele selles linnakeskkonnas võimalust olla. Biopoeesia on optiline veemäng, mis räägib elust ja olust. Biopoeesia on ka sõnamäng, “biopoees” on bioloogiline termin elu tekke kohta rakutasandil, inglise keeles “biopoies”.

Giidituurid

Valgusraja giidituur pakub võimalust jalutuskäigul tutvuda kõikide TAVA2021 festivali valgusinstallatsioonidega. Giidid Irina Orekhova (EST) ja Ragnar Saage (EST/ENG) tutvustavad pooleteise tunni jooksul valgusraja installatsioone ja autoreid.

Vaata lähemalt: Giidituurid

Lisainfo

Triinu Jürves

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Andra Orn

TAVA2021 valgusinstallatsioonide kuraator

Johan Moritz

Johan Moritz

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: johan@tartuvalgus.ee

Johan Moritz on IALD liige, kes on viimase 17 aasta vältel teinud mitmeid prestiižseid disainitöid, lisaks on ta Malmö linna (Rootsi) valgustusdisainer. Malmö valgustusdisainerina on ta vastutav Malmö arhitektuurse valgustusdisaini osakonna loomise eest. Johan pani aluse aastatel 2015-2018 toimuvale projektile „Lighting Metropolis“, mis püüab leida uusi võimalusi keskkonda paremaks muutvate valguslahenduste loomiseks.
www.johanmoritz.se

Tina Wikström

Tina Wikström

TAVA2020 konverentsi kuraator

E-post: tina@tartuvalgus.ee

Tina Wikström on omandanud valgustusdisaineri bakalaureusekraadi Jönköpingu Ülikoolist ja magistrikraadi Kopenhaageni Aalborgi ülikoolist. Ta on töötanud Malmö linna noorem- valgustusdisainerina, olles peamiselt linnaruumi püsi kui ajutiste projektide teostajaks. 2017. aastal valiti ta 40under40 poolt meie uue põlvkonna noorte valgustusdisainerite ja -tööstuse suursaadikuteks. Tina töötab praegu Saksamaal Bonnis Licht Kunst Lichti valgustusdisainerina.
www.tinawikstrom.se